Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
\
→: Barcoleta :←
Titulli: As Gishti ska bese  

I thot Plaka Djalit qom te mjeku edhe ky e qon po mjeku i thot ska sen veq pleqnin se 80 vjet po plaka ankohet. I thot djali mjekut thuj qe eshte shtatzane. i thote mjeku oj hall perhajr se me bark ke met. del plaka e sarrillaft perjashta e vet djali shka oj nane? leje se kohe e keqe ka ardhe. as gishtit ma spi zihet bese.
Titulli: studentja  

hyne nje studente ne provim te anatomise dhe ne fund profesori i parashtron nje pyetje.Sikur te pergjigjesh sakt ne kete pyetje do te kalosh provimin.Sikur pidhi te kishte dhembe cka do te ndodhte ?
Studentja pergjigjet:atehere 30% e meshkujve do te ngelnin pa gishtin tregues,30% pa gjuhe dhe 40% pa k..!
Titulli: fustani dhe gaqet  

Ka qene nje vajz edhe ka shku me ble hin me nje dugaj me ble aty punon nje djal edhe ajo qika e pyet sa gushton qeky fistan 20 euro po qeto gaqe 10 euro , vajza i thot a ban bre pak ma lir ,djali i thot po moj fistani 30 euro e gaqet 5 euro ,vajza i kthehet po qysh bre djal i mir fistanin po ma qojsh e gaqet po mi ulish
Titulli: misi i vitit  

Nje her nje mis u zgedh krejt vitin edhe ne fund te fundit shkun e e morren ne pytje shefin e vet dhe i than: pse krejt vitin u kone kjo mis .Fillon shefi e i thot: une e kom zgedh kta mis se veq kjo nder krejt misat ma man vin e trrupit.
Titulli: po me dhemb .....  

Shkon nje maxhupe te doktori dhe hyn pa terokitur ulet dhe po ithot doktorit.
Maxhupja-doktor po me dhemb pidhi!!---
Doktori- (skuqet pak dhe po i thot) zonj ju lutem dil edhe njeher jasht dhe trokit ne der para se te hysh dhe thuaj se po me dhemb VAGINA e jo ashtu si the ti-
Maxhupja -(del jasht troket dhe kur hyn po i thot ) doktor po me dhemb (ja harron emrin ati senit dhe i thot)qysh po i thu bre doktorr qasajna PIDHIT tem se ja harrova emrin ...
Titulli: U kon Shka Ish kon  

ish kon ni qik prej qytetit u martu me ni katunar edhe masnej ka dal me vjeren e vet me ble tesha edhe kan shku me ni dugaj edhe kjo e ka provu ni miniq te shkurt edhe i ka thon vjeres none qysh pom rin ika thon mir qika jeme mir (ner dimija kurgjo nuk shihet )
Titulli: spitali  

ish pa kon shku nje plak ne spital dhe i ka bo do analiza dhe motrat midicjonale tash si kan pritu me e qu e mi i trgu ku osht me shku mi i bo analizat dhe plaka e mjer kur shkon aty e lexon aty se po shkun berje e analizav dhe plaka e qel deren e i she do skileta e tash jon aty edh do njerz dhe plaka e qel deren e e mshel e qel e meshel dhe tashti i thot ni njeri hade hall se na nuk jam gjind plaka i pergjigjet dhe i thot e qita kush i ka honger?
Titulli: 2-te meqem,e1-budall  

Gjermani,amerikani,shqiptari,,kan qen ne burg edhe ni dit i del zoti perpara e i thot gjermanit qa kishe pas qef me ta plotesu ni deshir ..gjermani i thot me dal prej burgut!! ja ploteson deshiren...kurse e vet amerikanin edhe ai thot me dal prej burgut edhe ati ja ploteson deshiren...kurse kur e pyet shqpitarin qa kishe pas qef me ta plotesu ni deshir;ai thot:me mi kthy qata dy se spom rrihet vet ne burg
Titulli: 3 budall e njo i meqem  

mjeku ka dasht mi testu do budall sa jon bo te meqem i qon ne nje bazen pa ujë dhe i thot hini lajuni ton kcejn veq njoni rin nuk kcen doktori e vet pse spo kcen ai ja bon sdi me notu
Titulli: eskurzioni  

Kishin qen dy vajza qe kishin shku ne eskurzion ne Prizren.. edhe ato te dyja ecnin bashk dore per dore ne Shadervan... Edhe kur i sheh nji djal i pyt ato 'hej a jeni lezbajaka a'.. e njona i thot '' jo jena te eskurzionit
Titulli: pidhi i shtremt  

ish kan ni miss lepjani 2063 ajo e kish pas ni vlla sexys edhe ai vllavi i vet em ka mu shok. Qiken e tezes te miss lepjanit e kom pas une qik te dajes edhe me ata keni dal mu knaqen pastaj pas nje kohe te shkurter une i thash pse nuk po ma merr.Ajo metha jo se smuj se jom me ramazan
Titulli: misi  

ka qen nje here nje mis ,dhe duke ecur rruges papritmas e takon nje djale shum te buker dhe djali e pershendet kur ja ktheu misi pse po me pershedet se nuk po te njoh me rendesi eshte se po te njoh une ja kthehu djali por te kame pa shpesh ne zyre te juris dhe aty mu kujtuat
Titulli: princi  

kishte qene njeher nje princ dhe e kishte pase ditelindjen dhe aj i ka ftu te gjith popullin e vet edhe u kon me pru veq mish.Kur njonji i ka pru ullir ika thon princit qe be qito o princ se skom pas tjeter qka qka i ka thon princi merreni roje dhe qone ne burg dhe njokanjo shtinjani ne prapanic tu ja shti roja ne both ullirin aj qesh ja bon roja qapo qesh be aj nuk trego edhe niher qesh po nuk trego me ne fund ja bon pome qeshet ke kojshija ka pru bostan
Titulli: amerikani gjermani edhe shqiptari  

u kon amerikani gjermani edhe shqiptari edhe jon shty cili e ka popullin ma t'forte per shum sene amerikani thote une kom raketa qe ia qelloj ne wc ku kom qef une gjermani thote une kom raketa qe ia qelloj ne ni ndertese ku kom qef une shqiptari thote une e kom ni dost te deqanit qe e ka karin ni meter tani amerikani thote une rrejta se s'ia qelloj bash ne wc veq qaty dikun tani gjermani thote une jo bash ne ndertese veq qaty dikun eee shqiptari thote edhe une rrejta se ai dosti s'eshte i deqanit po i pejes
Titulli: dallimi i gruas prej ushtarit  

A e dini se ku asht dallimi ndermjet femres dhe ushtarit .Nese nuk e dini po ju tregoj, Ushtari kur te dorzohet i ngren durt ndërsa femra kur te dorzohet i ngren kamt
Titulli: lepuri dhe muzati  

nej dit lepuri dhe biki dolen per vrapim.Duke vrapuar lepuri i ra shtylles elektrike me kry dhe biki filloi te qesh pa ndalur lepuri e pyt se perse po qesh ai tha sa vesh te mdhenje po ja meshon shtylles.prap vazhdojn vrapimin ' por tash lepuri mbeti mbrapa dhe duke vrapue fillon te qesh ateher kthehet biki dhe e pyet se per se po qesh ai i thot se gjith keto bole veterinari po ti qin lopet
Titulli: Muti ne rruge  

Ishin kon dy shok tu shku rruges thot njani
NDAL mos ec se nje mut i madhe qenka .Aj thot jo nuk eshte mut ,ky tjetri po mut eshte ,aj jo ky po e kur tja fut ky gishtin mutit e e fut ne goj , thot po valla mut qenka po mire qe e pame e nuk e shkelem
Titulli: garat me Majmunat  

a kan nje her nje shqiptar nje gjerman dhe nje amerikan, ja japin amerikanit ni majmun me e qi per me pa se sa majmuna munet me i pjell. amerikani del me 10 majmuna kur ja japin gjermanit aj del me 15 majmuna kur i vjen reni shiptarit aj del vec me dy dhe kur e vesin pse bre vec dy ju shqiptart ini te njohtun ka sexi i drejtohet shiptari o leje bre se ma kishin dhan majmunin Mashkull
Titulli: Sarmja  

ish kan njani edhe i kishin pas than sarme edhe aj u merzit shume edhe tha kush um thot sarme tja kum qi nanen edhe ni dit njani po e zatet edhe po i thot o ku je ju kujtu qa ka than edhe po thot o ku je mish me lakna ky po i thot tu e nxerr alltine o pshtille pshtille se ta kum qi nanen.
Titulli: Pordha  

Ishin kan dy vet tuj lujt futboll, dhe njeri prej shokve pordhet tuj i mshu topit, edhe ai shoki i tij i thot kuku nane po shum i ke mshu topit edhe shum ka kersit besa edhe era po i vjen topit.
Titulli: vorrimi  

po bohet ni ceremoni e vorrimit per ni t dekun .. 2 pleq aty qilloj tu u sill rruges edhe po ulen po ngojn : po del aj njeri qi fol per t deknin po thot :: KA QEN NI NJERI I MIR , DHE NUK JA KA DASHUR T KEQE ASKUJT ,, SI NJE PELLUMB KA FLUTURUR ANDEJ E KENDEJ NGA HAREJA ...

pe vet plaki shokun kush te ko ky bre ??

i thot zdi veq mdoket i paska qi nanen prraqk dikush !!!
Titulli: Read only?  

Dy programere duke ecur rruges shohin nje femer shume te bukur.Njeri thote: Sa te mira i paska karakteristikat (propertisat)..
Ia kthen tjetri: Ec e mos humbe kohe se eshte Read Only per neve, sigurisht se dikund se pari duhet dhane numrin e kredit kartes per me pase access (qasje) te ajo.
Titulli: plaka dhe njeriu  

e kish pat njeri nje kalamoq dhe e merr vesh se po ja vjedhin dhe nje dit thot se kun ta nxa tui vjedh kam me nxan e me qi sa dhum i ka ne goj nje dit shkon nje plak me vjedh dhe e nxen tui vjedh dhe i thot plakes me vjen keq se koki e vjeter por kam ber be se kun ta nxa tui vjedh kam me nxa e me qi sa dhum i ka ne goj qaq turra kum me ja ber mirpo plaka i thot se jam e vjeter . mirpo ku i thot se kam ber be edhe e kshyr sa dhum i ka ne goj .ajo e kishte pat vetem nje spirr edhe ky tash e nxen plaken dhe ja ben vetem nje turr dhe plaka ja nis e po qan e vet qka ki bre i thot kshyr mos e kam edhe naj spirr bre se me paska marr malli per kit verin
Titulli: ushtari  

o kan nje djal qe shkon ne ushtri edhe kur kthehet te dera e shpis asht nana e vet edhe nana i thot a erdhe djali nanes ai i thot po nan i thot e kreva ushtrin i mir jam kan nana i thot o djali jem ti zdim me gjujt as bomben ai i thot qe kryre edhe e gjun ne Wc ajo kris edhe djali i thot ku asht baba nana i thot valla n Wc o kan e tash sdi
Titulli: Banjo  

Baba bojleri nona kada ja urojn fejesen tushit me lavaborin dhe i deshirojn kanalizim sa me te shpejt, uron familja kupatilla me kengen laju laju dhe shperlaju.
Titulli: moj e Mir  

moj e mir qe po me shkon me lop apo mi jep qato molla permi shok permi shok e ner jelek largou djal e mos mi prek se ja të emla e qesin sherbet kmisha e trash po mi vret me kmish te holl po me vjen Lezet kur po mi prek po Derdhna krejt
Titulli: Kali me behane  

Njani e qet kalin ne treg, afrohet nje njeri dhe duke e lemuar kalin nga vythet kali e shqelmon. Pastaj ky i drejtohet te zotit te kalit pse nuk tregove qe kali ka behane? I zoti i kalit ja kthen oh se kam per ta shitur por vetem te ju tregoj se qka jam ka hjeku me ta.
Titulli: shqiperia vs brazil  

ishin kon tulujt shqipnia dhe brazili futboll edhe bohet faull afer golles se shipnis.Lojtaret e shipnis e bojin murin mbrojtes po kthehen me ka golla e vet.Rreferi i thot:pse pe boni qeshtu kee askush se bon kurse lojtaret i thojin :pe kena qef edhe na mi pa gollen
Titulli: babgjyshi edhe nipi  

ish kan nipi edhe babgjyshi edhe kan shku me kshyr ni n'deshje te futbollit edhe babygjishi i nipit nuk kish dit kurgja edhe tu u lujt loja e kish vet babgjyshi nipin e vet qka jan kta per lojtar e ka vet nipi i ka thon aa babgjysh kta jan kejt miljardera ky babgjyshi ja ka kthy leje bre se tishin kon kejt me pare shum e kishin ble kejt kani top e jo mas ni topi me ngajt kejt
Titulli: kompjuteristi  

Ndalet kompjuteristi para pompes se benzines per te marre benzine.
-Punetori aty prane e pyet:
-95 apo 98?
XP nese mundet ia kthen kompjuteristi
Titulli: hasa hysa  

u kan hasa edhe hysa tu hec rruges edhe u kan ni grop ata kan ra ne ate grop edhe hasa i ka thane hyses mos tmusha me dal pi qisaj grope pia therri te shpia...
Titulli: Atleti  

Shkon sportisti te mjeku se ka temaparatur t madhe dhe mjeku ja mat me termometer i thote e paske 41,7 vija kjo o shum sportisti e pyet sa o rekordi botror.
Titulli: pyetja e nxenesit  

nje nxenes duke kaluar aty pari pa mesuesin qee ishte nervoz dhe i tha : o msues pse e ka ngritur ismail qemali flamurin?mesuesi duke menduar se nxenesi po bon hajgare i tha:e ka ngrit se e ka nxane ne offsajd isa boletinin.
Titulli: gruaja dhe bicikleta  

Një dit takohen nja dy shok edhe njani po e pyet tjetrin hej shok tregom qka ka dallim gruaja prej bicikletes .ky menohet e menohet ,edhe thot qe nuk po e di vallahin. ky qe e pyti tash po i tregon ,qe ku asht dallimi ,grus me i hyp e fryn ,ndersa bicikletes me i hyp e qfryn
Titulli: AQIMI  

e ka pas emrin ni nxenes emrin Aqim .
ni dit mesuesja pyet ku eshte AQIMI?
nje nxenes e kqyr qi AQIMI osht mas dere edhe thot
-mesuese aqimi mas dere
Titulli: Me ka vdeke...  

Mesuesi shkon ne WC dhe kur kthehet ne holin e shkolles nje mesuese me e re i thot mbylle patetnit se te kane dale breket e bardha.
-Nuk jane breket por eshte peshkiri qe kam hapur te pame se me ka vdeke k..., ja kthen mesuesi.
Titulli: zemra  

Ne oren e biologjis mesuesja spjegon per zemren, ne funde te ores pyet a ka ndonje pyetje. Nje nxenes thot po: Mesuese a ka zemra kembe?? Mesuesja i thot jo, nga te erdhi kjo ide. Djali i thot: po pse ateher babi naten thot "qoj zemer kembet".
Titulli: prejardhja  

i pyet mesuesi nxenesit? kush e din nga e ka njeriu prejardhjen? njani thot pej majmunit,dashni msus. okee ,kur shkon ni nxans në shtepi po e pyt babin e vet? thot babi pse sme ke treguar qe ne e kemi prejardhjen nga majmuni? . Jo djali jem une jo valla, e ti nashta.
Titulli: Mesuesi  

Nje dite mesusi po e spjegon per peshkun dhe po e pyt nje nxense pse nuk fol peshku.
Nxensi po i thot: Mesues me ta shti ty krut ne uje a fol a?
Titulli: plaka  

Shkoj niher nje plak ne gjinekologji e i pa tu prit grat edhe e veti njonen prej tyre qka po shkepin. E ajo prej nervozes qe eshte tu prit shume i tha bonbona e kshtu plaka vendosi me prit e ne fund kur i erdh reni mjeku i tha halle edhe ti pe hajshe a e ajo ju pergjigj jo valla halla veq ne goje e man
Titulli: pse nuk fol peshku  

nje dite ne landen e biologjise mesuesi e pyet nxenesin:pse nuk fol peshku?ai i pergjigjet:arsimtar edhe ty me ta shti kryt ne uj nuk munesh me fol.
Titulli: funerali  

Nje mjek kardiolog kishte vdekur dhe shoket e ti shkojn per vorrim. Sapo mbrrijn te vorri njani prej kolegeve ja fillon me qa ne te madhe dhe shoket e tij ngushtohen dhe e pysin pse po qan aq shum njajt si na e ke pas edhe ti. Ai vetem qante dhe ju thot shokeve te tij se a shihni se cfar figure i a kan vendos ne vorr. Ata thojn po nje zemer prej ari. Mire ai qe eshte kardiolog i a kan vendos zemren e une qe jam gjinekolog cfar kan me me vendos ne vorr kur te vdes.
Titulli: spitali  

ish pa kon shku nje plak ne spital dhe i ka bo do analiza dhe motrat midicjonale tash si kan pritu me e qu e mi i trgu ku osht me shku mi i bo analizat dhe plaka e mjer kur shkon aty e lexon aty se po shkun berje e analizav dhe plaka e qel deren e i she do skileta e tash jon aty edh do njerz dhe plaka e qel deren e e mshel e qel e meshel dhe tashti i thot ni njeri hade hall se na nuk jam gjind plaka i pergjigjet dhe i thot e qita kush i ka honger?
Titulli: nxenesi dhe msuesi  

ni msues i gjuhes shqipe po i vet nxonsit : qjan parashtesat e qka prapashtesat?
njoni qoi gisht dhe msusi ja dha fjalen, ai u pergjigj:
parashtesat jan kur tja rrasim perpara ndersa prapashtesat kur tia rrasim permas.
Titulli: detyra't  

Nje dit nklas iu thot mesuesja me i ba do detyra te shtepis.
Te nesermen duke ia kontrolluar detyrat vjen te nje djal ,edhe e pyet pse nuk i ke bere detyrat e shtepise?
Djali ia kthen pergjigjen, mesuese une nuk jam ne shtepi por ne banes .
Titulli: magjupja  

Shkon nje magjupe per te lindur , motra qe i jep ndihme magjupes yf yf qfare ere po te vjen , magjupja ne dhimte e veta qohet edhe i thot e pse ske shku me punu ne lulishte po po punon ne piqkishte .
Titulli: Kush del per bire te deres  

I merre Mjeku 3 budall edhe ju thot hajt kush mundet me dal per bire de te deres edhe ngan nje budall edhe i jep me kry edhe Bam N`tok nuk mundet me dal, i 2-ti i jep akoma me shum Iuuuuuu Bammm Per dere perplaset e per toke, tash i thot Mjekut keti te 3-tit Edhe ky nuk ngan, Edhe thot mjeku eeeeee ky qenka mbush men, i thot pse ti nuk po ngan me dal per bire te deres ky budalla i thot eeeee kollaj ka ja ke shti Qelsin permrapa ti
→: Kthehu në mënyjen kryesore :←