Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Barcoleta Nusja e re

Nusja e re ishte tejet kureshtare se qka do t'i ndodh naten e pare te marteses. Mirepo, u zhgenjye kur nuk ndodhi asgje. Edhe naten e dyte, poashtu. Naten e trete i drejtohet dhenderrit:
-"I dashur, nese edhe sonte nuk ben asgje, do te dal ne rruge dhe do ta gjej per vete nje mashkull te vertete!"
-"Oh, e dashur, ma sjell edhe mua nje! - ia kthen me plot gezim ai.


VDIQ NANA

ka qen nje djal ka pune ne zvicer pas njeh kohe vjen ne ship per tu martuar.. por ditet e para shume xhurme bajn dhandri me nusen dhe baba i djalit pra vjeri i sheh cfar bajn.. pas njeh kohe djali me nusen e re shkojne ne zvicer perseri. djali pas disa diteve i paraqitet babait tij per tja pyet hallet.. baba i pergjigjet krejt mire mire por e myta nanen cfar stilli ishte ajo prej ne tavulin.. vdiq nana
lufta

para luftes e ecte nje bur me gruan e tij cdo te premte ne qytet por nisen lufta edhe sen dalin por pas luftes nisin apet te dalin dhe buri i thot grues nis ti hec para une mbas mos tet ndodhe dicka edhe ju femrat e keni respketin ma te madh dhe gruja hecen para.. aj se ka pas se per respekt på ka MINA PAS LUFTE...


Nata par

ne naten e par hyn dhendri me nusen ne dhom dhe djali mundohet qe te bajn dicka por nusje frigohet dhe ike ne dhomen tjeter ne te nesermen duke henger buk i thot nusja dhendrit AJ FRIGE NANEN TENDE ME GJARPERIN SI ME FRIGE MUE MBREM....


ORGAZMA

Orgazma!!!!

Ne klase mesuesja ben kontrollin e dijeve te nxenesve:kush do me thote nje send me germen K? O zyshe,ta them une, une, une.Beni ishte me shejtani.dora lart gjithmone.mendon mesuesja;ky do na thote ndonje shejtanllek!!He Diana na e thuaj ti!karrikja mesuese!Bravo!kendshem shume kendshem!!po nje send me P kush do me thote??prape Beni:O zyshe ta them une se kam mesuar o zyshe!!Na e thuaj ti Flori!Porta mesuese!!Kendshem,shume kendshem bravo!!!po nje send me O kush e thote???Beni prape;O zyshe ta them une,ta them une!mesuesja e padjallezuar mendoi qe nuk ka ndonje fjale te keqe me germen O dhe thote;he Beni na e thuaj ti!ORGAZMA mesuese!!!po orgazma nuk eshte send Beni!!!Po eshte kendshem,shume kendshem mesuese!!


Martesa

-"E dashur, dua te martohem me ty" - e propozon djali vajzen.
-"Mire i dashur por eshte ketu nje problem. Veshtire se do te pajtohet babai im!" -pergjigjet ajo.
-"Pse?" -pyet ai
-"Ngase ai eshte shahist" -pergjigjet ajo.
-"Ani, qka ka lidhje kjo me martesen tone?" - pyet djali i habitur.
-"Po ai kurr nuk e jep mbretereshen per kali" -ia kthene vajza


3 ShoqeT!

Ishin 3 shoqe Te Trijat Ishin Nje Me Frajer nje e fejuar nje e MArtuar edhe Vendosen te dalin nje mbremje JAsht per te ngren Nje dark bashk. Edhe Jan Ulur 3 shoqet te bisedojn qfar dot veshin edhe ato nuk bishin dakord qa me vesh nje Plak te dera i ndegjon edhe Hyn mrenda Ja u ben Qa u ba oj qika qe sun po rahatohni Qikat i Thojn Plakes Spo dim Bre Hall qa me vesh per me dal sonte nje dark bashk Ehh Ja u Ben Plaka veshnu keshtu Sipas Flokve Te Burrave Te Juve. Qikat Nuk Kuptojn Si Mu vesh Sipas flokve Te Burrave. E Pyesin Qikat Plaken qysh po mendon. Plaka Ju pergjigjet Nese Burri Jot Ka flok Shum veshu Me tesha te leshta e mlohu krejt Nese Burri jot Ka pak flok veshu holl Nese burri jot eshte Qel Dil cullak krejt. :)


Burri dhe Gruja

Nje burre kur po jepte shpirt kerkon gruan dhe i thot:
Grua, me fal se une te kam genyer. Gjithe ato net qe te thoja jam ne pune deri vone isha me femra te tjera.Dhe jo me nje po me dhjete. Me fal se te kam tradhtuar. Gruja e qete i thote: Po e dija une, prandaj te dhash helmin


Baba dhe djali

Nje dit i drejtohet baba djalit 11 vjecar:
- O bir, ka ardh koha mi bo dy-tre llafe rreth seksit me ty.
Djali ia kthen:
- Ani babe, fol cka osht kah t'intereson!

dashuri me frajer

Na ishte nje burr i cili e kishte emrin hysen,dhe ai kishte nje grua jo te ndershme.Gjykatesi i kishte bere thirrje ne gjygj per akuz se e kishte vrar gruan.Kur shkoi atje gjykatesi e pyeti:pse e ke vrar gruan e jo ate frajerin e saj?Ai tha:po ma mir qe e kom vra gruajen sesa frajerin.Sepse ta kisha vra frajerin e saj isha detyru me vra frajera per qdo nat.


I dashuruari

Nje djalosh- student - i afrohet nje koleges ne biblioteke dhe e shiqon thelle qe vajza te reagoje.
Kur vajza e heton se djaloshi pe shiqon pandare- i thote:
-O ti djale mos me shiqo ashtu se zemra ime i takon dikujt tjeter?
-Djaloshi i a kthen: - Ska lidhje, ti ke edhe organe tjera.


Bretkocat

jon kan 2 bretkoca tu rrezit dhe ja nis shi
njera i thot ajde te hyjm ne uj se po na lag shiu

GABIMI I MËSUESES

-Babi, - i tha nxënësi i klasës së parë fillore, babait të tij, - mësuesja jonë nuk e di fare matematikën. Ajo, dje bëri një gabim shumë të madh dhe të gjithë nxënësit filluan të qeshin.
-Çfarë gabimi bëri mësuesja?
-Ajo dje na tha se numri katër përbëhet nga dy edhe dy, kurse sot: nga tre edhe një…


Nxensit dhe mesusja

Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
-Ne nje peme jane 5 zogj.Nje gjahtar qellon me çifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
-2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes
-Bravo e gjete thote mesuesja
Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
-Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor.
Po ky nxenes thote:
-Ta them edhe une nje probleme mesuese?
-Thuaje ia kthen mesuesja
-Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
-Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja
Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek......


hajnat

njeherit ka mbet hasa me husen pa asgje dhe Hasa i thot Huses kam nje plan une de hy de vjedh ti shiqo me ardh dikush bjeri dritares...dhe hyn hasa.. shkojn 5 min vjen Policija dhe ja lidhen duret huses ky sen i bjer dritares dhe bertet LINDI DILLI PERENDOJ HËNA HIK HAS SE TU LUJT NANA


me motora

Hasa me husen njeherit shetitshin me motora dh dalin me nje ruge te gate dhe vjen nje kamijon me nje drit por kto nuk e shohin ket dhe hasa i bertet huses ajde e marim ket "motorin" qe vijn ne mes pas si qe kalon kamijoni hasi i thot huses paska qen i madh aj qe e conte motorin be shif me bani qe ti pikoj



Hasa dhe airoplani

Muja dhe Hasa kishin shkuar ne airoport. Nga ballkoni shiqoj airoplanet e parkuar ne ate cast Muaj i thot Hases: sa po rejn kur po thojn se po i vjedhin airoplanet, shif sa i madhe eshte. Hasa i pergjigjet: more budall ata nuk i vjedhin ketu ne toke kur jane te mdhaj, por i vjedhin kur jane ne air kur zvoglohen....
11 bjondina

Gjate nje ngjitjeje neper shkembinje, 11 bjonde dhe 1 zeshkane kishin ngecur te kapura per litar. Litari nuk i mbante te gjitha dhe mund te keputej dhe te gjitha do vdisnin.
Zeshkanja fillon t'u flase perzemersisht bjondinave se si ajo do te sakrifikonte veten e saj per te shpetuar jeten e 11 bjondinave.

Ne fund, te gjitha bjondinat duartrokasin.


17 Bjondinat

kan qen 17 bjondina para nje diskoteke kan qen tuj prit.. rojtari diskotekes i pyet pse nuk hyni mbrenda po pritni? ato i pergjigjen e presim edhe 1 a nuk duhet me qen 18 per me hy mbrenda...


2 Bjondinat

jan takuar 2 Bjondina por dyjat e kan pat njetin problem ju kan hup burat njna e pyet tjetrin si duket buri jot ndoshta e shoh dikundi kjo i kthet me mjeker i plak i keq po skam cfar ti boj i kthehet i joti? nje i ri i nalt me vanth shum frar eshte ajo qe e ka burin e plak i kthet LENE AT TEMIN E KERKOJM TENDIN....


Autobusi

kan qen dy shoke shume fraera... kan dash te lidhen me dy shoqe (bjondina) me seriozitet dhe nje dit i takohen rastsish me ato nisin te bisedojn dhe njeni prej djemve i pyet a keni fraera? (tva mteke) njena i pergjigjet jooo cka pritni i kthehet bjondina tjeter i kthehet Autobusin ishim tuj shku per ne shkolle


automati

cka eshte dallimi bjondines dhe automatit qe qet pare...?

Automati mund tet refuzoje e bjondina JO


Bindinat dhe bombet
Dy bjondina duke u shetitur gjejnë dy bomba....
E para: „ Ne duhet këtë menjëhere ta lajmrojme në polici“
E dyta: „Por në qoft se njëra eksplodon“
E para: „ po i thojmë se aty kishte qenë vetëm një“........
mengjesi
cka ban nje bjondine kur zgjohet nga gjumi ne mengjes...?

i vesh teshat dhe shkon tek shpija vete
struja

ka qen nje bjondine ne moshe duke ecur ruges dikuri e shef nje strujaxhij ne bandere duke bertit HALLO HALLO dhe Bjondina i kthehet HEE ME HALLEN SI KE HIP ZDRIP strujaxhija i thot ne telefon jam duke fol nuk te thras ty po va ndali strujen se si kan pagujt taxat e strujses bjondina perseri i kthehet joo joo skam pare per taxi une ja ku jam duke ec ne kem


A e dini

Nasradin hoxha ne kohen e vet ka dhan nje shpallje qe te takohen gjith fshataret në fillim te fshatit dhe tubohen...
Nasradin hoxha: A E DINI A SE DINI?
fshataret: JOOOO
Nasradini: mire athere madam e dini shkojni
prap te nesermen i thir dhe thot
"A E DINI A SE DINI?"
fshataret qe diten para than jooo tash thuan POOOO athere aj thot e dini a athere shkojni madam e dini
diten e tret i thiren prap dhe vu thot:
A E DINI A SE DINI?
prej pervojeve te diteve tjera disat thun jo disat thun po
dhe NASRADINI ju kthehet ATO QE E DIN LE TJU TREGOJN ATINE QE SEDIN..


20 vitet e Nasradinit

Ne nji ode burash ,njeri e pyet Nasradinin...
_O Nasradin.. sa vite i ke..?
Ai ja kthen .... 20vjet
Pas 20vitesh i njejti person e pyet prap...Nasradinin...se sa vite i bere..
Nasradini i thote..
20 vite..
Ai i habitun i thote...
-Qysh bre para 20 vite te kam pyet i kishe 20 vite .. e tash prap 20 vjet i ke.
Nasradini ja kthen..
-O burriiii nji her fol ....


hoxha

ka qen e xhuma edhe xhemati ka shku ne xhami me fal xhuman edhe hoxha ka nis te tregon ders dhe pa staj i ka pyetur xhematin kus i tutet grues let ngihet ne kam jan cuket xhemati por vetem njari nuk asht ngrit edhe epyet hoxha ate se ti nuk u ngrite anuk ju tutes grus
aj tha jo mor hoxh po kur e permene gruen me lshun kam t edhe nuk mujta mu ngrit dot..


tubimi

me nje rast tubimi tek njani mlidhen nje grup bura por ka qen edhe hoxha aty dhe hoxha ju drejtohet te gjotheve dhe ju thot KUSH I FRiGOHET GRUES LE TE NGRIHET NE KEM.. krejt ngrihen ne kem njeni rin ulet hoxha e vet pse ti ulet a nuk i frigohesh grues? ky i pergjiigjet OH HOXH GRUJA ME KA THAN te ri ulet kur jam misafir


20 Euro

Kishte qenë një qift bashkëshortor dhe burri kishte mbet pa pun.Ai vendosi te shkoi në Gjermani për të punuar por pa grua.Gruaja i tha se mos rri shumë se mërzitem pa ty dhe se e di që ti nuk mundesh të qëndrosh shumë koh pa sex.Burri i tha mos ke dert o shpirt se vetëm dy ose tre muaj e kthehem.Koh pas kohe gruaja ishte mërzit shumë për burrë dhe telefononte burri shpesh,kur një ditë e pyet gruaja burrin:Pash dashurin që kemi si po mund të rrish atje pa mua dhe pa sex.Burri i tha jo shpirt se po shkoj shpesh ne (Bordel)shtëpi publike nga 20 Euro nuk është shumë a?Gruaja i tha s'ka problem o i dashur se as mua këtu nuk po më japin ma shumë se 20 Euro?????


helmi

Burri dhe gruja
Nje burre kur po jepte shpirt kerkon gruan dhe i thot:
Grua, me fal se une te kam genyer. Gjithe ato net qe te thoja jam ne pune deri vone isha me femra te tjera.Dhe jo me nje po me dhjete. Me fal se te kam tradhtuar. Gruja e qete i thote: Po e dija une, prandaj te dhash helmin.
Ushtari

Oficeri dhe vajza Ne nje tren, ne nje kabine jane ulur nje ushtar dhe oficeri i tij, perballe nje gruaje ne moshe dhe mbeses se saj. Ushtari dhe vajza e re ja ngulin syte njeri-tjetrit kohe pas kohe por asnjeri nuk flet. Papritur treni kalon neper nje tunel dhe ne erresire nje puthje dhe nje shpulle e forte degjohet, por pas tunelit perseri qetesi. Gjyshja mendon: Mbesa ime veproi si duhet dhe mbroi dinjitetin e saj duke i rene ushtarit qe e puthi. Oficeri mendon: Shpulla ishte e forte dhe akoma fytyra me pervelon por vajzes i falet mqs me ra padashje ne vend te ushtarit. Vajza mendon: Me vjen mire qe ushtari mori guxim dhe me puthi, por dhe gjyshja veproi mire qe i ra atij. Ushtari: Vajzen e putha, oficerit ja rrasa sa m'hongri dora, e lujta mire kesaj rradhe..


Demtisti

Dentisti i thoshte pacientës: -Zonjë hapeni gojën ju lutem! -Faleminderit, - ia kthen pacientja. -Përse më falënderoni? - Sepse shoqi im më thotë gjithmonë "Mbylle gojën!"


problemi

ka qen nje bur e nje grue e kan pat nje djal 6 vjecar shume problem...
nje dit e thirin baben tek shkolla per bisede me mesuesen baba shkon por e mer edhe djalin dhe i thot djalit ti prit jashta une dot hy mrenda djali duke prit e hap deren edhe i thot babit vet hajde babi dhe del shkojn ne shpi duke ngrenur buk i thot baba djalit mos i tregojsh mamit dicka sa e sos llafin baba kthet mami cka cka? djali i thot Mami a e din babi cka ka be me mesuesen TI CKA BAN CDO DIT ME POSHTARIN.....


tretuari

E dashur, kalojm ne trotuar se po na shkel me automobil naj budall, Po I thot djali I qytetit dashnores katunark.
Kaluan ne tretuar dhe ecen e ecen e dikur po I thot vajza djalit.
E ku ashtu ma qaj trotuari se mu kputen kamt tue ec bre!


buri dhe zoti

Vajti njeri tek zoti dhe po e pyeste per gruan.
-Pse e ke bere kaq te dashur gruan, i thote burri.
- Qe ju ta doni ate, i pergjigjet zoti
-Pse e keni bere kaq te bukur gruan, pyet burri.
-Qe ju ta doni ate, vazhdon zoti.
-Pse ju e keni bere kaq budallaqe gruan, i thote burri.
-Qe ajo t'ju doje juve, i kthehet zoti.


gjermanija

njeni ka shku ne Gjermani dhe e ka lën Gruen vet ne vendlindje... kur ktheht pas 7 vjet i ka lindur nje djal ky buri befasohet.. nje dit prej diteve djali zgjohet prej gjumit dhe thot
mami mami e kam pa dajen ender dot vdese... daja vdes vertet
diten e 2. djali thot mami mami e kam gjyshin ender kishte vdek gjyshi vdes
diten 3 djali zgjohet dhe thot mami mami e kam pa babin ender kishte vdek.. dhe ky buri 2-3 dit nuk flen si duhet prej friges mos vdese
kur marin vesht se KOJSHIJA KA VDEK (dmth: kojshija eshte baba i djalit)
--------------------------------------------------------------------------------

Letra

- Kujne pi shkrun leter? – e vet arsimtari nxansin budall.

- Vetit.

- E shka pe shkrun n’leter.

- Nuk e di se hala se kom marr.100


--------------------------------------------------------------------------------

Data
- Qfar date osht sot?

- Kqyre n’gazeten qe e ki n’dor.

- Nuk ja vlen se osht e djeshit.


--------------------------------------------------------------------------------

Ora e vjedhjes ...

Shkon njoni n’stacion t’policis edhe deklaron:

- Ma kan vjedh kuleten...

- E kur ta kan vjedh?

- Nuk e di se ma vjedhen edhe sahatin.


--------------------------------------------------------------------------------

Baskijat

Ni puntor budall ngulke baskija en ni ndërtes.

- Po pse kaq shum baskija pe gjun en tok? – e vet kryepuntori.

- Paj shumica e kishin kryt en onen e kundërt.


--------------------------------------------------------------------------------

... kur t’sosen bohen 10€...

Shkon njoni n’autopjes edhe pi vet shitsin:

- A keni kërrpa për xhoma t’kerreve?

- Po.

- Sa kushtojin?

- 15€.

- Po tri dugoj ma posht pe bojshin ka 10€.

- E pse nuk pe shkon mi ble atje?

- Po ju kishin sos.

- Mir edhe neve kur t’na sosen i bojim 10€.

- Ani pra dokna kur t’ju sosen.


--------------------------------------------------------------------------------

Tabllat

Thirr njoni n’polici edhe pe ju thot:

- Ma vjedhen kerrin para shpis…

- A mes i pa hejnat, qysh doken..?

- Jo , po për fat ju morra numrin e tabllave.


--------------------------------------------------------------------------------

Vena
Shkon njoni n’restoran edhe porosity ni litër ven.

- A t’bardh a t’zez? – e vet kamarieri.

- S’ka ransi se jom i verbt.


--------------------------------------------------------------------------------

Vetmija e burrit
- Zonjë, a muNesh me na tregu a ka fol najher burri juj vet me veti? – e vet neuropsikiatri grun e pacientit.

- Nuk e di, se kurr nuk m’ka ra me kon me burrin kur u kon vetem.


--------------------------------------------------------------------------------

Sheji
Dy budall shkojin me zon peshqi edhe kan shum fat n’peshkim. Qysh jon tu peshku njoni qohet edhe kcen n’det edhe mas 20 sekondave apet del.

- Shka deshte mër qe kceve?

- Kceva e e bona ni X nër anije qe kur t’vijim nesër me dit mu orientu.

- Po a e din qe nesër kena me ardh me anije qeter?! – ja kthen budalla qeter.


--------------------------------------------------------------------------------

Qeni analfabet
Ni budall e vet ni koleg i veti:

- Shka je ka rrin mërzitshëm?

- Em hupi qeni.

- Pse nuk pi qet n’gazet? - muNohet mi nihmu kolega.

- Nuk ja vlen se e kom qenin analfabet.


--------------------------------------------------------------------------------

Fija e qibritit

- Kjo fije e qibritit kurqysh nuk pe dhezet.

- E pse?

- Nuk e di, po ma heret dhezi me t’paren.


--------------------------------------------------------------------------------

Dallimi
Njoni don me ja jap djalit t’vet ni leter mi postu edhe e vet për siguri:

- A e din dallimin e postes me kontejner?

- Jo.

- Ani pra nuk pe ta jap letren mi qu n’post.


--------------------------------------------------------------------------------

Telefoni dhe vesht

Shkon ni dit boshnjaki n’pun me zavoja n’vesh. E shohin kolegt e s’ju rrihet pa e vet:

- Shka ti gjet vesht?

- Kurgjo mer, qysh kesh tu hekuros boni telefoni e e kapa hitin n’vaNt t’telefonit e ...

- Po veshin qeter?

- E thirra Ndihmen e parë.


--------------------------------------------------------------------------------

Kryt e boshnjakit
Bjen ni boshnjak pi katit t’10 me kry n’tok edhe pshton. I thojin gazetart:

- Qysh osht e mundshme, a muNesh mi përsërit?

- Po, viq nese m’garantoni qe apet bij me kry.


--------------------------------------------------------------------------------

Veshi
Ni mjeshtrit tu punu n’skele n’kat t’5-t ja kpusin pahiri veshin me motor-sharr edhe i bjen veshi posht.

- Kqyrmani veshin qaty bre mes e kom? – ju thot puntorve qe ishin posht.

Hallakat, hallakat, dikur njoni e gjon ni vesh edhe i thot:

- A mes osht qky?

- Jo mer i jemi e ka pas edhe lapsin. – përgjigjet puntori.


--------------------------------------------------------------------------------

Kabrioleti
Dy budall dalin pi kerrit edhe masi qe i mshelin dyrt njoni thot:

- Kuku na meten qilsat mreNa.

- Pi thejim xhomen. – thot budalla qeter.

- Jo mer.

- Ani pra bon dishka ma shpejt se na ka met tavani i kabrioletit qel e osht ka don me ja nis shi.


--------------------------------------------------------------------------------

Deshira e budalles
I denojin tre vet me ka 20 vjet burg po para se m shti n’burg i vesin se qfar dëshire pe kan qef me ju plotsu. I pari lyp me ja qu ni gru n’burg, i dyti lyp me ja pru ni telefon e i treti qe ish budall e lyp ni cigare.

Shkojin qysh shkojin 20 vjet edhe i pari shkon n’shpi me ja 10 fmij, i dyti shkonme 1.000.000 $ se ka kry pun me telefon sa u kon n’burg e i treti sa t’del n’rrug e vet njonin:

- A mes ki shkreps?


--------------------------------------------------------------------------------

Fija e mir
Ni budall e merr ni fije t’qibritit, nuk muNet mi dhez edhe e hup, e merr edhe njo qeter po as ata nuk muNet mi dhez, kur ta merr t’treten i dhez:

- Qekjo koka e mir - meNon budalla – qeta pi ruj.


--------------------------------------------------------------------------------

Nënshkrimi
Ni budallic shkon n’hotel edhe n’librin qe u duhke me nënshkru e shkrun ni “O”.

- E pse nuk pi bon shejin „+“? – e vet recepcionisti.

- Paj deri von qashtu e kom bo, po masi qe jom çkunorzu e kom marr apet mbiemnin e babes.


--------------------------------------------------------------------------------

Deshira e manjakit
Disa njerz t’egjër i zojin tre vet. Vjen kryesori i t’egjrive edhe pe jup urdhen:

- Rjepni edhe me lekurat e tyne boni tupana po mas pari plotsojuni ka ni dëshir.

Ja plotsojn t’parit deshiren edhe ja rjepin lekuren, edhe t’dytit qashtu e i treti si deshir t’fuNit e lyp me ja pru ni thik. E merr thiken edhe pe ja nis mi rjep lekuren e vet krejt edhe ju thot:

- Qetash hajde boni tupani me lekur t’temen.


--------------------------------------------------------------------------------

Plani
E bojin dy budall planin qysh mi thy banken.

- Maspari e thejim deren, e mysim rojen edhe i marrim paret.

Kur shkojin te banka e shohin deren e qelne edhe s’ka roje.

- Aaaa, apet na dështoi plani.


--------------------------------------------------------------------------------

Plani për pushim
Ni familje pi bon plan ku me shku për pushime verore...

- Un isha shku diku ku s’jom kon kurr – thot djali.

- Shum kallaj, shko te frizeri i grave – e kshillon baba.


--------------------------------------------------------------------------------

Datat ma t’randsishme
Dy datat ma t’njoftne n’historin e njerzimit:

- Me 1641 p.e.s. egjiptiant e kan zbulu sholen e WC-s .

- E me 1741 t’eres son francezt ja kan qel ni vrim.


--------------------------------------------------------------------------------

Apet ... a?
Mas luftes atomik pshtojin viq dy majmuna burr e gru. Del gruja me gjet ushqim edhe nuk gjon kurgjo përveq ni molle. Kur t’kthehet me moll n’dor esheh majmuni qeter edhe i thot:

- A apet pi fillimit me ja nis a?


--------------------------------------------------------------------------------

Kolega dhe romani
Ni shkrimtar e rujke kufomen e koleges vet edhe thot vet me veti:

- Eeee, i ngrati, me pas jetu viq edhe 10 dit kish mujt mi lexu librin tam ma t’ri.


--------------------------------------------------------------------------------

Shkrimi dhe leximi
E praNojin njonin n’pun si bërlogxhi edhe para se me ja nis punes e vesin:

- A din shkrim e lexim?

- Shkrim po, lexim jo.

- Ani shkruje emnin toN.

E merr fleten edhe shkrun dishka qe as dreqi s’muNet mi lexu.

- Qe u kry – ju thot ky tipi.

- Po shka dreqin shkruve kshtu?

- Un ju thash qe di viq me shkru e jo me lexu.


--------------------------------------------------------------------------------

“Kapitali” dhe letrat e WC-s

- Qysh osht e muNshme qe kurku mes me pas letra t’WC-s? A mes osht naj ligj i ri i ekonomis?

- Merre librin “Kapitali” t’Marksit edhe muNesh mi gjet përgjigjen – i thot ni shok i veti.

- Ah mi pas “Kapitalin” nuk kisha pas nevoj për letra t’WC-s.


--------------------------------------------------------------------------------

Perika

Takohen dy shoqe:

- Uuu qyqe. Shka ju ki bo flokve, pet doken si perik.

- Po perik osht.

- Po a, kurr s’kisha thon.


--------------------------------------------------------------------------------

Shkrepsa antike
Dy pensionista s’kishin shkrepsa mi dhez cigaret, shka me bo, dikur njoni thot:

- Merre ni guri e mshoma n’kry, kur t’m’çesin syt xixa ti dheze cigaren e un e dhezi pi teje.


--------------------------------------------------------------------------------

Menyja
En ni restoran pe vet myshterija:

- Shka kenin për drek.

- Viq ni moment – i thot kamarieri.

- Ani bjermi dy momenta edhe ni jogurt.


--------------------------------------------------------------------------------

Njerzt ma jet’gjat

Ni gazetar Nin qe en ni katuN banort jetojin shum gat edhe shkon n’qat katuN edhe e sheh ni plak tu kajt edhe i thot:



- Sa vjeq je?

- 150.

- E pse pe kan?

- M’diq gjyshi.


--------------------------------------------------------------------------------

Nastradini dhe kazani i kujshis
E merr Nastradini ni kazan huva te kujshija edhe kur t’ja kthen ja kthen me ni kusi n’ta.

- Po shka osht ky saN? – pi thot kujshija Nastradinit.

- E lindi kazani – i thot Nastradini.

Mas ni kohe Nastradini apet jua merr kazanin po nuk ja kthen mo. Bohet nervoz kujshija edhe shkon me ja lyp po Nastradini i thot:

- Mes u mërzit se u dek kazani.

- Qysh mër des kazani? – i thot kujshija.

- Po qysh ta kojti me besu qe ka lind kusi kazani duhesh me besu edhe qe u dek.


--------------------------------------------------------------------------------

50€

Gjykatsi pi thot t’pandehurit:

- Për 50€ pate zemer mi vra gjyshen toNe a?

- Aiii, 50 ktu 50 aty ... dikur bohesh i pasunik.


--------------------------------------------------------------------------------

Televizioni
Ni budall e blen ni televizion edhe diten e par e sheh ni loj t’futbollit. Diten e dyt e sheh ni ndeshje t’ragbit edhe pi thirr servisin e televizionave edhe pi thot:

- M’ka del televizioni i prisht.

- E pse?

- Paj dje topi dilke i rrumullakt e sot pe del si vo.


--------------------------------------------------------------------------------

... shihet ma mir.

Ish kon njoni tu u myt en uj edhe ni malazez rrike e e kqyrke, kalon njoni edhe i thot:

- Qysh nuk pet vjen marre, niri pe mytet e ti pe rrin pi kqyr ktu?

- Iiii, mir e ki. Hajde t’hypim qatje nelt se shihet ma mir.

Qeji i kamilices

- Qysh bon malazezi qaj t’kamilices?

- Shtrihet n’fush ku ka lula t’kamilices edhe pret me ra shi.


--------------------------------------------------------------------------------

Vijat e rruges
Malazezt edhe boshnjakt vendosin mi ndërtu ni rrug bashk edhe malazezt thojin:



- Ju boshnjakt boni rrugen e na pi bojim vijat.

Kur ta marojin rrugen boshnjakt, malazezt i bojin do vija edhe e shkrujin „E kshtu me rradh“.


--------------------------------------------------------------------------------

Drejtori i burgit
Roja i burgit i thot ni t’burgosnit:

- Nesër du mi pas ktuhen vizllim se vjen drejtori.

- Qyqy, edhe ata e zun tu vjedh a?!


--------------------------------------------------------------------------------

Mollat
Ni budall hyp en ni moll edhe ja nis mi honger mollat. E sheh i zoti i molles edhe ja nis mi rre:

- Mo mes e rrej se osht budall – i thot njoni.

- Mu kon budall ish hyp en lis e jo n’moll.


--------------------------------------------------------------------------------

Shfrytzimi
Lidhen boshnjakt edhe serbt kush pi shfrytzon ma shum seNet e njoni qetrit. Bon dishka njoni bon dishka qetri dikur serbt e ndërtojin ni ur me kalu me pare përmi ni lum en Bosnje edhe vendosin me ju kallxu krejt botes qe qysh pi shfrytzojin pasunit e Bosnjes. Vijin disa perfaqsus t’BE-s për mi pa qysh pe shfrytzohet Bosnja pi serbve. Kur t’shkojin te ura i shohin do boshnjak tu zon peshqi pi ures.


--------------------------------------------------------------------------------

Shpallja
Ni polic pe kalon ka ni bander ku e kishin pas nxhit ni shpallje për banes me qira edhe ja nis me cakat n’bander po kërkush si silke. Kalon ni polic qeter bash qat’here edhe pi thot:

- Ha, shka pe pret?

- Qe bre nuk pe ma qelin deren bre?

E qon kryt tenelt e sheh driten en bander t’dhezne e i thot:

- Eh t’poshtrit aty jon se e pasken driten dhezt.


--------------------------------------------------------------------------------

Msimi
- Kur u ndërtu qkjo ur? – e vet djali baben.

- Nuk e di – i thot baba.

- E kur u themelu qyteti jon?

- Nuk e di.

- Bab a mes pet pengon qe pet ves qekaq shum?

- Jo pasha baben se viq qështu muNesh me msu najsaN.


--------------------------------------------------------------------------------

Drita
Ni qift budall bijin me flejt edhe vet gruja burrin:

- A e nale driten?

E dhez shkrepsen burri edhe e kqyr llampen e i thot grus:

- Mej budallic po ti vet e paske pas nal.


--------------------------------------------------------------------------------

Pijaneci i kosoves
Ni pijanecit pi Kosoves do doktorr pi Shipnis tu muNu mi largu pi rakis i thojin:

- A e din qe n’Shipni për çdop vjet desin ka 10.000 vet pi rakis?

- Ku pe ma Nin, un jom pi Kosoves.



Binart dhe „lifti“

Dy shok t’pin hecin nëpër binar edhe njoni thot:

- Qto shkall nuk pasken fuN.

- Le se qe osht ka vjen lifti.


--------------------------------------------------------------------------------

Ma mir noti se anglishtja

Ni amerikan dojke mu myt en Radoniq edhe piskatke:

- Help, help...

Kalon njoni qaty e i thot:

- E mër djal ma mir me pas msu me notu se me msu anglisht.


--------------------------------------------------------------------------------

Zoti
Ni budalles qe ju dok’ke vetja Zot i thot psikiatri:

- Kallxomi edhe ni her krejt seNet pi fillimit.

- N’fillim e krijova Token e qiellin ...


--------------------------------------------------------------------------------

Fjalija

Arsimtarja i thot nxansit:

- Qysh bon fjalija “kali tërheq karoocen“ n’kohen urdhërore?

- Ai shum kallaj – i thot nxansi – “hajt gjog”.


--------------------------------------------------------------------------------

Zonat
- Doktor e kom ni problem, pe Nij zona e nuk pe shoh kurgjo – pi thot pacienti psikiatrit.

- E kur pet ndodh kjo?

- Sa her qe pe foli me telefon.


--------------------------------------------------------------------------------

Sekreti
I testojin ni amerikan, ni Italian edhe ni shiptar se kush pi man sekretin ma shum. Amerikani duron ni orë edhe e kallxon sekretin. Italiani duron krejt diten po apet ma n’fuNt kallxon. I vjen rradha shiptarit edhe ja nisin mi tortutu, ni dit, dy dit, po shiptari apet s’kallxon. E qojin me ni qeli edhe mas nja 5-6 ore e Nijin ni zhurm. Kur t’afrohen mi ngu shka pe thot e shohin tu i ra zidit me kry e tu thon:

- Kujtohu o budall se kan me t’vra.


--------------------------------------------------------------------------------

Shfrytzimi i rastit

Don njoni mi zon ni femen edhe ni shok i veti i thot:

- Pe shkojim n’kafiq edhe un e nali driten e ti shfrytzo rastin …

Shkojin n’kafiq edhe ky tipi e nal driten edhe e dhez mas ni kohe e i thot shokit:

- A e shfrytzove rastin?

- Po.

- E shka i bone.

- Ja piva pijen.


--------------------------------------------------------------------------------

Pasqyrja
Ni polic i SHPK-s e nal njonin me kerr edhe ja lyp patentin:

- Se kom - i thot shoferi.

- Ama letërnjoftimin – i thot polici.

- Nuk e kom.

- Po shka ki pra ti?

- Viq pasqyren.

- Ama ta shoh.

E merr pasqyren polici e kqyr e i thot:

- Aiii koleg, m’fal se nuk t’nxhofta.


--------------------------------------------------------------------------------

Djali dhe cakatja

- Aaaa mër djal krejt budall je, s’pe sa me thon ... nashta sa qky dru – edhe cakat en tavolin disa her për me ja vërtetu fjelt e veta.

- Osht ka cakat dikush n’der – i thot djali – mes u qo se un e qeli.


--------------------------------------------------------------------------------

Shurdhejka
Masi qe t’desin n’fatkeqsi 100 femna zoti e qon ni engjull t’vetin mi caktu kush osht për xhenet e kush për xhenem.

- Kush e ka tradhtu burrin najher le ta bon ni hap përpara – thot engjulli.

Tonat e bojin ni hap përpara viq njona nu levret. Shkon engjulli te zoti edhe i thot:

- O zot! Pem doket qe njona koka shurdhu en fatkeqsi.


--------------------------------------------------------------------------------

Si baba jam ...

Ni kauboj hin n’kafe edhe thot:

- Mi dit qe ma vjedh najkush kalin kisha si baba jam qe ka bo para 20 vjete?

- E shka ka bo baba jyt? – i thot ni kauboj qeter qe ton e nxhishin për belaxhi.

- Jo mer kurgjo, isha duht mu kthy n’kom për shpije.


--------------------------------------------------------------------------------

Kujtimi i parë
Ni rranc pe ju thot shokve:

- Kujtimi i par për mu osht qysh pi qe jom kon n’djep. Bike bor ... sa deshta mi vet gjyshen shka osht mu kujtu qe nuk di me fol.


--------------------------------------------------------------------------------

A pe don?

Ish kon njoni edhe i interesojke se shka pe bon vllavi i madh kur pi merr kerrin edhe ni dit mshefet n’gepek. Rruges e Nin vllavin tu i thot femnes vet:

- A pe don a jo?

- Jo.

- Ani dil pi kerrit e kthehu n’kom për shpi.

Kur t’kthehen vllavi i vogel e merr bicikllen edhe e hyp ni shoqe n’bicikell edhe mas ni kohe e nal bicikllen edhe i thot shoqes:

- A pe don a jo?

- Po – i thot shoqja.

- Ani merre ti bicikllen se un kthena n’kom …


--------------------------------------------------------------------------------

Perika e motres
Njoni e nal n’rrug vllavin e vogel t’femnes qe e dojke edhe i thot:

- Nese mi bjen do fije t’flokve t’motres ti jap 10€.

- Për 50€ pe ta bij krejt periken e sej.


--------------------------------------------------------------------------------

Baba dhe pushimi
- A e ki baben aty? – e vesin ni fmi t’vogel.

- Jo, u shku për rrug.

- A mes u shku n’pushim a?

- Jo se e ka marr edhe mamen.


--------------------------------------------------------------------------------

Puna
- Osht ka m’pelqen ni djal n’klas edhe du mu martu me ta – pe ju thot njona prindve.

- Po a punon najsaN ai djal? – pi thot nona.

- Po mer qysh jo, tonahert n’klas qohet mi fshi tabelen.


--------------------------------------------------------------------------------

Pa lodhje
- Qika nones, a meNon mu martu najher?

- Po me at djalin perball baneses.

- A qaq shum pet pelqen a?

- Jo po kurr nuk pem lodh mi kalu rrugen, tonahert ai pe vjen ktu.


--------------------------------------------------------------------------------

Dashuria
Artani e shkrun ni dit n’bank t’shkolles:

- „Arta, të dua. A më do?“

Albana qe i pelqejke ky far Artani e sheh shka pe shkrun edhe e shkrun:

- “Nuk të dua. Të do Albana“


--------------------------------------------------------------------------------

30

Jon dy shoqe t’u fol edhe njona thot:

- Un nuk martona pa i bo 30 vjet.

Qetra i thot:

- Un nuk i boj 30 vjet pa u martu.


--------------------------------------------------------------------------------

Gratma jet’gjata
- A e dini se cila kategori e grave jeton ma shum se burrat? – e bon pytjen arsimtarja e psikologjis.

- Po, - thot ni nxans.

- Kush?

- Vejushkat.


--------------------------------------------------------------------------------

Artistja
Ni artiste e re pi thot burrit:

- A thu shka ka me thot publika kur t’m’shohin me bikini n’sken?

Burri i dëshprun i thot:

- Kan me thon qe jom martu me ty për shkak t’pareve.


--------------------------------------------------------------------------------

Peshki
N’pllazh dy shok tu fol:

- Kqyre qata, si peshk.

- T’presim ta shohim si shka pe doket kur t’veshet…


--------------------------------------------------------------------------------

Autobiografia
N’konkursin për autobiografin ma t’shkurt fitoj ni gru qe e pat shkru:

- „ Kur jom kon e re e kom pas ftyren e lëmushme edhe kum vesh fistona me rrudha.Tash osht e kundërta...


--------------------------------------------------------------------------------

Dhondrri qerekfinalist
N’darsem njoni i afrohet ni djalit t’ri edhe pi thot:

- A mes ji ti pahiri dhondrri?

- Jo, për fat t’keq jom eliminu n’qerekfinale.


--------------------------------------------------------------------------------

Vjedhja e puthjes
Ni çift rrike n’karrika t’parkit edhe bisedojshin.

Gruja: Burr, a t’kujtohet kur bash n’qet karrik, para 10 vjete ma pate vjedh puthjen e pare…

Burri: Qysh nuk m’kujtohet?! Për qat vjedhje t’puthjes hala jom ka e vuj denimin.


--------------------------------------------------------------------------------

Unaza
Fejohet ni i ri tamashqar edhe kur t’vjen momenti me ja dhon unazen t’fejunes vet i thot n’vesh:

- Besoj qe ky osht vetëm ni formalitet e unazen ma kthen apet se e kom marr huva.


--------------------------------------------------------------------------------

Hyrje-dalje ...

Njoni ja nis me dyshu n’grun e vet edhe e vet:

- Çfar raporte ki me at tregtarin?

- Normale… hyrje-dalje, hyrje-dalje…


--------------------------------------------------------------------------------

Kafja dhe kreveti
Bisedojin dy pijaneca:

- Kisha pas qef mu martu me ni femen qe për çdo mëngjes ma bjen kafen n’krevet…

- Un kisha pas qef mu martu me ni femen qe për çdo nat ma kish pru krevetin n’kafe.


--------------------------------------------------------------------------------

Ligjeratat
E nalihn njonin gjat ores policore edhe pi thojin polict:

- Ku je nis n’ket vakt …?

- N’ligjerata.

- E kush man ligjerata n’ket koh.

- Gruja jeme.


--------------------------------------------------------------------------------

Roli i grus

Niset shefi i kompanis n’udhtim me tren bashk me sekretareshen. Bijin me flejt n’krevet me dy kat edhe sekretaresha bjen nelt e shefi posht. Sekretaresha dojke mi shti shefin n’loj… edhe i thot:

- Zemer, a muNesh me ma afru plafin?

- A pe ki qef mi lujt rolin e grus teme a? – shefi.

- Po – i thot sekretaresha.

- Ani qu merre vet mej lop.


--------------------------------------------------------------------------------

Martesat

Njoni pi kallxon shokit për dy martesat e veta t’palumtuna:

- Gruja e parë m’iki...

- E e dyta?

- E dyta nuk pe m’ik.


--------------------------------------------------------------------------------

Parfumat dhe vjerra
I blen njoni dy parfuma Armani... edhe shoki i vet pi vet:

- Për koN i bleve kta parfuma kaq t’shtrejt?

- Për vjerren.

- Pse a qaq shum e don a?

- Jo bre burr po Niva qe ajo e jep jeten për ni parfum qesi e thash t’ja blej dy, ishalla e man fjelen.


--------------------------------------------------------------------------------

Studentja dhe jeta

- Mra me Ni qe pu martoshe me at studenten e trash?

- Po, ajo osht jeta jeme …

- Aiii, s’ki arsy mi konsideru jeten qaq t’roN.


--------------------------------------------------------------------------------

Fati
Bisedojin dy shoqe:

- Burri jam osht engjull.

- Ti ki fat – i thot qetra – un hala e kom burrin gjall.


--------------------------------------------------------------------------------

Dashuria... bon edhe me ty
Ai: Dashuria osht e mrekullushme.

Ajo: Po, po edhe me ty nuk osht keq.


--------------------------------------------------------------------------------

Vonesa

E thirr drejtori ni puntore edhe pi thot:

- Qysh e ki hallin qe ja ki nis mu vanu n’pun?

- Po saher pe dal pi shpis ni djal pem njek përmas deri sa pe vij n’pun.

- Po nese ai t’njek ti vjen ma shpejt n’pun e mrrin edhe ma heret.

- Po, po ai rrugaçi pe hec kadale drejtor.


--------------------------------------------------------------------------------

M’fal, meNova…

Mas pauzes n’teater njoni tu kthy n’karrik pe ja shkel komen ni femnes edhe pe ja nis mi piskat ajo:

- Idiot!... Kreten!...

Edhe përniher e ndrron tonin:

- Uhhh, m’fal meNova qe je burri jam.

- Edhe un meNova qe je gruja jeme.


--------------------------------------------------------------------------------

Banderi dhe gruja
I des njonit gruja edhe krejt qyteti habitet qysh e përballoj kaq leht deken e grus. Vet kujdeset për krejt obligimet rreht vorrimit ... Rruges tu e bajt tabutin i bijin ni banderit edhe kfillet plaka po s’shkojin as 10 dit s’muhet apet edhe des. Apet tu e bajt tabutin nëpër t’njejten rrug; kur t’vijin te banderi ju thot plaki:

- Allahile ruhi se pi bini apet banderit.


--------------------------------------------------------------------------------

Tradhtija
Bisedon ni çift i pleqve:

- Burr a m’ki tradhtu najher – thot plaka.

- Ni her ja pata nis po kur mu kujtu qe ta pata dhon fjelen u qova pa bo kurgjo. E ti gru a m’ki tradhtu najher?

- Edhe un ja pata nis niher edhe mu kujtu qe ta pata dhon fjelen po nuk mujsha mu qu se jom kon perfuNi.


--------------------------------------------------------------------------------

Syla dhonderr
Martohet ni djal budall edhe i thojin:

- Qu Sylë se ki me hi dhonder …

- Qe, qe… - bohet 12 sahati e ai qe, qe…

Dikur babes vet i kcen damari e shkon e i thot:

- Qu mër hajvon se ma morre ftyren ...

Po edhe Syla e hup durimin:

- Aiii, shka mu keni tek viq mu, thuni edhe vllavit qeter!


--------------------------------------------------------------------------------

Virgjiniteti dhe mashkujt
Njona dojke mu martu po e kish problem se nuk ish virgjin. Shkon te nona mi vet qysh me ja bo qaren.

- Maje ni kumell mreNa e ... – pi thot nona.

T’nesermen pi vet nona:

- Qysh kalove prom?

- Un e lash kumllen përmi tavolin n’mengjes e ai e kish pas honger...

- Hajt se nuk e gjon gjo. Baba jyt e ka honger mollen e s’e ka gjet kurgjo e t’toNin me kumell ...


--------------------------------------------------------------------------------

Ishalla edhe baba
Ishin kon martu tri motra. Ran n’burra fanatika qe nuk i lajshin as n’upqin me shku. Ni dit ju des nona edhe mledhen motrat n’t’pane:

- Ahh t’kish me shku edhe baba me t’shpejt e ta pijim edhe ka ni kafe bashk.



E thirr njona ni shoqe edhe menxi ja mush meNen me shku me pi kafe:

- Kur pe jom vetem pem hin ni meNe e keqe.

- Për qata nuk pata qef me ardh kur t’jesh vetem.


--------------------------------------------------------------------------------

Ma kallaj
E vet gjykatsi njonin qe e kish pas vra grun e vet:

- Pse e vrave grun e jo dashnorin e grus?

- Po ma kallaj mi vra niher grun se me vra njerz për çdo jav.


--------------------------------------------------------------------------------

Gruja e pshtyne
Ni gru saher u qoke pi gjumit e shihke veten t’pshtyne edhe vendos me Nejt naten qut e mi kqzr shka pe bohet. Burri i vet si tonahert merr film porno edhe gjat filmit e sheh ni femen t’bukur; emocionohet edhe e pshtyn grun e vet.

- Qkjo osht femen e jo kjo e jemja – thot burri i ngrat.


--------------------------------------------------------------------------------

Komanda

- Kush komandon n’shpi te ju? – e vet njoni shokin e vet.

- Un komandoj e gruja viq vendos.


--------------------------------------------------------------------------------

Përpara a përmas?
- Pse bre burr gjeth diten pe rrin para televizionit? – i thot njona burrit.

- Pse a duhet me Nejt mas televizionit a?


--------------------------------------------------------------------------------

Keqardhja
Njoni pe ju thot shokve:

- Valla osht për me t’ardh keq; s’pem m’flen gruja deri n’5 pi drite.

- Me siguri koka tu t’tradhtu.

- Jo mër po pem pret mu deri sa pe kthena.


--------------------------------------------------------------------------------

Testamenti

Bisedojin dy shokë:

- Un e shkruva testamentin.

- Ani?

- Krejt ja lash grus viq me ni kusht, mu martu kur t’des un.

- Qysh ashtu?!

- Paj viq burri i ardhshem ma kish dit e ju kisha dhimt.


--------------------------------------------------------------------------------

Takimi
Ai:Takohemi neser.

Ajo: Ku?

Ai: Ku t’dush.

Ajo: N’sa?

Ai: Nuk osht me ransi.

Ajo: Mir, u kuptum.

Ai: Tung!


--------------------------------------------------------------------------------

Grat e budallve
Burri:

- Interesant, krejt budallt i kan grat e bukra.

Gruja:

- A jam e bukur un?

Burri:

- Ti je gruja ma e bukur n’bot.


--------------------------------------------------------------------------------

Komandanti i Stacionit Policor i urdheroi policet e stacionit qe te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin te kryer.
U formuan rreshtat: me 4 vjet shkolle, me shkolle fillore, te mesme, te larte, fakultet,... mirpo nje polic i gjore sillej verdall nga rreshti ne rresth.
Dikur Komandanti u zemrua dhe e pyeti:"q'ka eshte puna me ty qe s'un po ze vend askund"?
"Paj une nuk kam shkolle fare" u pergjegj i gjori.
"Ti dil pas meje" i tha Komandanti 002               Titulli: Shmekeri  

Nje djalosh- student - shmeker i afrohet nje koleges ne biblioteke dhe e shiqon thelle qe vajza te reagoje.
Kur vajza e heton se djaloshi pe shiqon pandare- i thote:
-O ti djale mos me shiqo ashtu se zemra ime i takon dikujt tjeter?
-Djaloshi i a kthen: - Ska lidhje, ti ke edhe organe tjera.  

Nje her nje mis u zgedh krejt vitin edhe ne fund te fundit shkun e e morren ne pytje shefin e vet dhe i than: pse krejt vitin u kone kjo mis .Fillon shefi e i thot: une e kom zgedh kta mis se veq kjo nder krejt misat ma man vin e trrupit. Titulli: misi  

ka qen nje here nje mis ,dhe duke ecur rruges papritmas e takon nje djale shum te buker dhe djali e pershendet kur ja ktheu misi pse po me pershedet se nuk po te njoh me rendesi eshte se po te njoh une ja kthehu djali por te kame pa shpesh ne zyre te juris dhe aty mu kujtuat



ZGJEDHJA E MISIT  

- Po e shikojnë Dudi e Dudia zgjedhjen e Misit në Televizion, kur ja Dudi foli: - Ueh, shikoje këtë bukuroshe, Dudie, qenka si Mercedes, ndërsa ti je si kombajn!
Disa netë më vonë shtrihen Dudi e Dudia në shtrat dhe Dudi don të bëjnë dashuri, po Dudia ia kthen: Kush e ndezë kombajnin për atë kashtëz! Titulli: te ftohtit  

Ishte martu njehere nje bjondine me nje djalosh,dhe ne mbremje bjondina bjen ne nje krevet djaloshi ne tjetrin.diku ne me te nates bjondina deshiron te bejn sex dhe i thot hej e kam ftoht,djaloshi e merr nje qebe dhe e mbulon .Bjondina e perserit kete dhe nje here por djaloshi vepron prap e mbulon edhe me nje qebe .me ne fund thot me vete bjondina po ky qenka i hupt ti them drejt.Edhe i thot ,o djal a e din se une e kam nje bir (vrim )ne trup. jo valla ia kthen djaloshi-po pse nuk tregove me heret , po nga atje po te hyn te ftohtit e po thua e kam ftoht. Titulli: Ëndra

ËNDRRAI thote i biri babait:
Pashe në ëndërr sikur ti baba më dhe 500 Euro.
Mbaji biri im dhe ble çfare të duash. Titulli: Lloto  

Pse bjondina lun lloto?
Se ja ka bo nana qe karin ki me fitu. Titulli: Syzet  

A e dini se pse bjondina i mban syzet ne barke?

Sepse i ka thene mjeku se e ka zorren qorre... Titulli: Japonia  

Pse japonezet jane populli me i menqur ne bote ?

- Sepse nuk kan bjondina Titulli: Pse Bjondinat kur lahen e lojn deren qel ?  

Per mos me kqyr per bire Titulli: 11 bjondina  

Gjate nje ngjitjeje neper shkembinje, 11 bjonde dhe 1 zeshkane kishin ngecur te kapura per litar. Litari nuk i mbante te gjitha dhe mund te keputej dhe te gjitha do vdisnin.
Zeshkanja fillon t'u flase perzemersisht bjondinave se si ajo do te sakrifikonte veten e saj per te shpetuar jeten e 11 bjondinave.

Ne fund, te gjitha bjondinat duartrokasin. Titulli: HUP BJONDIN  

Ish kan nje dit nji bjondin tu hec dhe i shef do femij tu lujt dhe nje prej fmijve i thot oj bjondin po ti jap 1Euro si te mujsh me hup ne shkalla kjo hup dhe femijet kshyrin ner fiston , kur bjondina shkon te shpija i thot burrit vet se i ka fitue 1Euro e vet burri po shka bone da thmi kujtun se une nuk muj me hup ne shkall, burri e moj bjodin budallice por ata kan desht veq mu ti kshyr klinat , nesermen apet kalon bjondina dhe femijet i dhojn po ta jap da qukollad veq hup ne shkall , shkon ne shpi dhe e vet burri qa po han ,bjondina qukollad apet ke hup ne shkall at kam than se ata veq klinat dojn mu ti pa ,bjondina jo une sot i kam mashtru se nuk kam pas klina hiq Titulli: Detyra  

Pse bjondina nuk i ben detyrat e shtepise?
-Sepse jeton ne banese. Titulli: Qebaptore  

-Pse bjondina me të dashurin në qebaptore ha qebapa me dorën e majtë?
-Se të djathtën e ka të nxënë me suxhuk. Titulli: bjondina ne ballkon  

Pse bjondinat dalin ne ballkon ?

Sepse dojin mi studju boten e jashtme Titulli: Pse bjondina vesh brek te zeza  

Sepse mban zi qi e ka humb virgjinitetin........ Titulli: bjondina  

qysh bone bjondina be ? virgjine jom , pasha femit .. Titulli: bjondina trullavic  

ishte bjondina duke udhetuar per ne newyork dhe hyp ne aeroplan edhe ulet ne karikat e para dhe ato kan qen te zena dhe i kan thon dil mrapa se keto jan te zana por ajo ka thon jo mir jom ktu dhe u shku edhe piloti e i ka thon por ajo prap ka thon mir jom ktu dhe u shku stjuardezka dhe i ka thon diqka ne vesh dhe ajo u dal ne karikat ma mrapa dhe po e pyesin keta tjeret se qka i the ne vesh bjondines he qka i thash i thash se keto karikat e para nuk shkojn per newyork dhe e liroj vendin Titulli: Biondina ne furre  

Shkon biondina me ble 1 pizza, edhe i thot ai furragjia a e doni picen e madhe a te vogel, kjo i thot jo e du 1 te vogel se jam ne diet, e pyet furragjia a doni ta ndaj ne 6 apo 12 pjes, biondina thot jo vetem 6 te lutem se 12 nuk mund ti ha... Titulli: Biondina dhe peshqit  

Qysh mundohet me e mbyte biondina peshkun?
Duke e shti ne uje Titulli: Shakta  

Nje bjondine deri sa ecte rruges bie ne shakte.
Pasi qe ra tha: "Falemnderes o zot qe nuk ka qellu kapaku se s'un isha dale kurre".


***

Qfare kerkon bjondina ne fund te detit?
-Leonardo Di Kaprion Titulli: bjondinat ne karrik  

Qysh mun mi ul kater bjondina ne karrik e kthen karriken prap edhe ulen vet ato ;) Titulli: bjondja-gripi  

Ku qendron dallimi mes gripit dhe bjondes?
Ska asnjë dallim me te dyja përfundon në shtrat Titulli: ne market  

-pse bjondina kur e blen qumshtin e hap ne market .
-sepse e lexon-HPE KETU-!!! Titulli: biondina  

Pse BIondina kur hyn ne net e vesh pallton?


Pse e ka Windovsin Qel. Titulli: Titaniku dhe Bjondina  

Cka osht dallimi midis Titanikut dhe Bjondinës?
Në Titanik osht ditë sa persona kan hyp,kurse te Bjondina nuk dihet? Titulli: 3 bjondinat  

ishin duke ecur ne rrug 3 bjondina pas pak shikojne nj send te bardh ne tok e para thot se esht kos e dyta thot se esht sperm e trete nuk i durohet dhe e pervon thot se esht sperm por jo e fshatit ton Titulli: bjonda  

kish qen nje bjondin dhe e kishte derguar femiun e saj ne qerdhe , kur ajo shkon ta marr fëmiun e saj edukatorja e pyet cili eshte femiu juaj ?
Bjondina pergjigjet :
Më jap njerin cilin te duash ta sjell neser serish .. Titulli: fustani me lule  

pse bjondinat veshin fustan me lule.se kur te pordh mos me erh era Titulli: gjegjez per bjondinat  

Kur kcejn nga naltesia nji bjondin e nje zezake.Cila asht ma e shpejt? Zezakja,sepse bjondina duhet me pyet per rrugen. Titulli: bjondina  

qka bone bjondina kur ta shef semaforin ?? ja nis me kcy menon qe eshte ne diskoteke. Titulli: Qfar bënë bjondina...  

Qfar bënë bjondina në mëngjes?
Veshet dhe shkon në shtëpi. Titulli: Shikimi  

-Çka sheh kur e shikon bjondinën thellë në sy?
-Pjesën e prapme të kokës. Titulli: palidhje  

E ka pas njoni shpin te vorret edhe u tut shum me kalu ka vorret edhe nihere ka prit derisa vjen dikush e qon ne shpi ...
vjen ni plak edhe ja bon ky djali a bon bre me me percjell deri ne shpi se po tutna po more ja bon plaku...
kur shkon ne shtepi ky djali ja bon flm shum ...ky
plaku ja bon ska perser se edhe une jom tut kur jom kan gjall... Titulli: beni & mesuesi  

BENI PARA PARA SE TO SHKONTE NE SHKOLL I THOT NENES VET SE I THEMB BARKU .
NENA THOT “NUK KE NGREN BUK, EKE BARKUN BOSH NDAJ TE DHEMB, PO TE ISHTE PLOT NUK DO TE TE DHEMBET .
NE SHKOLL MESUESI IM THOT :
“FEMIJE ME DHEMB KOKA , MOS BENI ZHURME JU LUTEM . “
BENI NGRIHET NE KEMBE “MESUES, E KENI KOKEN BOSH PRANDAJ , PO TE ISHTE PLOT NUK DO TE DHIMBTE . “ Titulli: banesat  

ishte qen amerikani italiani dhe shqiptari
dhe jan shty se cili e ka banesen ma te lart
amerikani e ka pas
200 kat
gjermani e ka pas banesen 150 kat kur kan ardh te shqiptari
nuk ka pas lift edhe kur kan mrrit ne te 8-tin kat
e kan taku ni grua shtatzane dhe e kan vet edhe sa ajo i ka then edhe 7 muaj
amerikani dhe italiani kan than hajde po kthemi se nuk paskemi me mrri kurr Titulli: 3 budall e njo i meqem  

mjeku ka dasht mi testu do budall sa jon bo te meqem i qon ne nje bazen pa ujë dhe i thot hini lajuni ton kcejn veq njoni rin nuk kcen doktori e vet pse spo kcen ai ja bon sdi me notu!!>. Titulli: princi  

kishte qene njeher nje princ dhe e kishte pase ditelindjen dhe aj i ka ftu te gjith popullin e vet edhe u kon me pru veq mish.Kur njonji i ka pru ullir ika thon princit qe be qito o princ se skom pas tjeter qka qka i ka thon princi merreni roje dhe qone ne burg dhe njokanjo shtinjani ne prapanic tu ja shti roja ne both ullirin aj qesh ja bon roja qapo qesh be aj nuk trego edhe niher qesh po nuk trego me ne fund ja bon pome qeshet ke kojshija ka pru bostan Titulli: plaku qe shajke  

ish kan nje plak me nje katun e i kish pas kater djem,edhe ky plaku shajke nanen kuna mujke ndesh ke musafir ndesh i huej,djemt i thojshin po badihava plaku vazhdojke ate te veten.edhe nje dite marrin vesh se ne katunin afer kish pas vdek njani edhe bahen gati me shku me pa, po djemt po i thojn qe mos me sha se marre se po shkojm me pa edhe plaku ja jep fjalen qe nuk shan, shkojn atje edhe aj qe kish pas vdek ishin kan kallabllik vllazni e keta nuk e din kush prej vllaznive kish vdek, edhe po thojn a merzitet per muharremin,keta po thojn se muharremi ka shku te miqt nuk ka vdek muharremi,edhe keta sbo bajn za mas pak po e vesin per tjetrin,edhe per ta thojn qe nuk ka vdek keshtu pyesin per nja dy tre vet e per krejt thojn qe nuk ka vdekur.edhe ky plaku idhnohet edhe thot po dikujt ja kom qi nanen ne kete shpi ka vdek po spo e di kus